SWP Taktika

SWP taktiky (z FuriousGorillaz - díky!)

KALECGOS

Je tauntovatelný

Arcane Buffet: Dáva 463 – 537 Arcane dmg. cili a dává debuff, který zvyšuje arcane dmg o 500 na 40s. Casti to instantně každých 8s a debuf se nedá dispelovat.

Frost Breath: Dává před sebe frost dmg. V podobě cone of cold (frost mage abilita), zpomaluje rychlosť útoků o 75% na 12s. Cástí to 1s a dává to na 30 yardov.
Debuf je dispelovatelný.

Tail Lash: Používa to v 90° úhlu za sebou od křídel. Každý hráč v tomto úhlu za ním dostane kopanec a kopne ho na zem na pár sekund.
Tato abilita má animaci před použitím a je tak vidět kdy to dá a je čas odejit pryč od bosse. Tato abilita dává malý dmg. Je potřeba si na to dávat pozor když portuje hráče pryč aby portál nezůstal za zády.
Nesmi být nikdo tak blízko aby dostal ránu.

Wild Magic: Casti na hráče a zanecháva na nich 1 ze 6 debufov:
1. Heal efekt zvyšující o 100%
2. Zvýšení casting time o 100%
3. Snížení šance na melee a ranged hit o 50%
4. Zvýšení dmg z critical hitu o 100%
5. Zvýšení agra 100%
6. Snížení mana costu o 50%

Spectral blast: Castí na náhodné hráče každých 20-25s, teleportuje hráče za Sathrovarrem a zůstane po něm portál na který sa dá klinout a jít za hráčem. Kalecgos targetne hráče asi 2s před tím než ho portne. Každému kto je blíž než 5 yardů k portované osobě dá 7k shadow dmg. Necástí to na aktuálního tanka.

Spectral Realm: Debuf na hráč, ktteří vstoupí do Spectral Rift
Spectral Exhaustion: Debuf na hráče, kteří opustí Spectral Realm. Trvá jednu minutu

Sathrovarr the Corruptor:

Je tauntovatelný
Curse of Boundless Agony: Dáva cursu, která dáva periodicky shadow dmg , která se periodicky zvyšuje podobně jako u essencí. Je dispelovatelná, ale po dispelu skočí na další najbližší target. Trvá 30s
Shadow Bolt Volley: Dáva shadow dmg. do najbližších cílů. Targetne někoho v raidu a dá mu a dalším dvom okolo ránu za 5k dmg.
Corrupting Strike: Velmi silný úder, dáva 10k dmg a zanechá dotku, která tiká za 1k každých 3s a trvá 20s. Dává tankovi.

Sestava:
Tank: 2-3 podle equipu
Heal: 9
Melee: 4
Decursers: 4
Ranged dps: 10

Rozestavení:
Normální fáze (Dragon)
M=Melee / MT=Main Tank / D=Decurseri / H=Healer / R=Range DPS

obrazek1dm4.jpg

Kalecgose vezme tank trochu bokem, jak to vidíte na obrázku a otočí ho tlamou od raidu. 4 Caster grupy se rozestoupí po celé místnosti tak, aby dodrželi 5yd. rozestup. Jedna skupina sa postaví na střed místnosti.
Melee dps se postaví přesně jako to vidíte na obrázku a jsou od sebe daleko jak to jen jde (pozor na křídla). Je důležité nechat rozestupy protože po spawnutí portálu na jednoho z melee instantne ti okolo dostanou 7k aoe dmg.

Rozmístění raidu při Spectral Exhaustion:

obrazek2fb2.jpg

Spectral Realm (Demon fáze):

obrazek3rx6.jpg

Každý, kto je uvnitř portálu by sa měl nacpat za záda démona aby byl heal co nejefektivnější.

Strategie:
Boj celý je zaměřený hlavně na koordinaci a prežiti jednotlivce.
Základom fightu je vyvážení healu a dps a hlavně se naučit pohybovat mezi dvěma paralelními fázemi. Každý se musí naučiť místo kde kdo stoji, kdo healuje koho, kdo decursuje koho. Hlavně NEPODCENIT FIGHT. Nic těžšího v BC zatím nebylo. Jen Archimond a Illidan se dají srovnávat ale to ještě před jejich oslabením.

Rotace raidu:
Raid je rozmistěn podle skupin a je zodpovědný za svoje portály, aby každá skupina byla nějak tak pohromadě aby mohla reagovat co nejrychleji když se spawne portál na někom z nich. Dobrá volba je mít jednoho healera permanentně na tankovi ať se děje co se děje , takže zvolení dva healeři zůstává jeden pokud je přenesen do Spectral Realmu zůstáva druhý.

Čtyři skupiny je dobré rozdělit na 3 ranged skupiny a jednu melee skupinu. Ranged skupina by měla mít 2 ranged DPS, 1 Healera, 1 MT Healera, 1 Decursera.
Melee skupina by měla mít 3-4 melee, 1 Decurse a 1 MT Healer.

Portály:
Co sa týká portálů je nejdůležitější rychle reagovat na to kdo dostal portál. Je dobré nechat Kalecgose rozhodnout, která parta půjde první do portálu. Je ale několik zásad, který je dobrý dodržet.
Každopádne nestát daleko od vaší party. Big Wigs hlási, že někdo z vaší party přechází nebo dostal portál a vy musíte rychle reagovat, aby ho nasledovali správní lidi. Důležité je připomenout si, že skrz portál může zaráz projít jen jeden hráč. Musí to být vždy healer protože na druhé straně se asi nechceme ocitnout bez healu. Jednomu hráči trvá asi 1s než projde portálem a může ho nasledovat další.

S dobrou organizací a nastavením 4 group zamezíme chaosu v pobíhání na bitevním poli. Hlavně si hlídat aby ani na jedné straně nedošlo k poklesu potřebných decursu healu atd pod kritickou mez a zároveň si hlídat debuf, který tiká a tiká.

Rotace 3 Tanků:
Tanci jsou zapotřebí k redukci dmg v human forme a zároveň přebírání bosse než ostatním spadnou Arcane debuffy. Rotace tanků musí být nezávislá na ostatních. První tank by měl jí do portálu jako první, aby si shodil co nejdřív arcane debuf. Druhý tank by v ideálním případě měl počkat na třetí portál. Aby se redukoval potřebný heal na nich a aby líp snášeli stun od démona, hodí se aby druhý tank šel do druhého portálu. Třetí tank tak musí počkať než se vrátí první tank a spadnou mu v portálu debufy a to vychází na 4 portál.

Decursování:
Raid potřebuje do každé grupy decursera. Mají celkem těžkou úlohu protože musí kromě decursování ještě jet DPS nebo healovat.
Každá rotace musí mít minimálně 1 decursera. Decurser musí udržet dotky v malém množství na hráčích v portálu aby nezačaly dosahovat nehealovatelných rozměrů. Žádný tik by neměl přesáhnout 10s.

Přežití AOE + Portál nebo AOE + Shadow Volley
Špatným postavením nebo načasováním může hráč dostat až 12k dmg. To ve většině případů vede ke smrti. Předcházet a výrazně redukovat dmg, kterou raid dostane se tomu dá dodržováním 5yardových rozestupů Důležité je po východu z portáalu se ihned rozdělovat a z portálu vycházet s plnými HP.

Zabíjení démona:
Priorita na zabíjení, co najrychleji ho zabít ale je dobré si nechávat CD na trinkety atd. Pozor dáva celkom velkou sodu tankovi, hlavne když ho stunne.

Heal:
Rozdělení healu je skoro najdůležitejší v tomhle boji. Každá clasa má svoje určení. Paladini a Druidi jsou nejlepší na MT healery, shamani na healey u portálů a priesti hlavne pro boje na velkých hromadách. Healeři nikdy nepřestávají healovat. Když sa mění skupiny tak sa může stát pár nepříjemností.
1. Raid sa rozeběhne moc po prostoru
2. Tanci ztratí permanentní heal
3. Nerovnoměrný heal, některá skupina má víc, jiná skupina méně healu

Enrage a 15%
Když drak nebo démon padnou pod 10% HP, oba dostanou enrage. V enragi má MT i RAID za úlohu PŘEŽÍT za každou cenu. Když drak nebo démon padne pod 10% o moc dřív než ten druhý tak enrage bude příliš dlouhý a pravděpodobne to bude wipe. Musí se kontrolovat dmg a dostat je zaraz na 10% HP (Romeo a Julie). Jakmile padnou pod 10 procent je cas na vsechno , uplne vsechno zapnout a sundat je.

Pro info: Potom jakmile démon padne, hráči zůstanou uvěznění na 1 minutu jeho sféře. Když drak padne na 1% stane sa imunním na dmg, zastaví se dps a za 20s se despawne. Pokud drak despawne před tím než je démon mrtvý, resetne sa a jedeme od začátku.

video:www.youtube.com/watch  

...................................................................................................................................................................................................................................

Brutallus
1. Taktika je jednoducha, problem je ve vykonani ktere musi byt absolutne presne, jedina chyba dokaze wipnout raid a pravdepodobne to i udela.
2. Tento boj je takzvany Gear Check. tj overeni zda raid ma equip na to jit dal. Bez spravneho equipu a plneho vykonu vsech clenu to neni sance dat.
3. Ma 10M hp a enrage timer na 6 min. pri enrage je doba preziti maximalne par sec. Takze raid musi udelat 27777 dps. JE tam 15-16 dmg dealeru tj 1740 dps na cloveka takze uz asi tusite o cem to bude :P
4. Je tu absolutne nutne jist FULL nabufovany. Pouzit vsechny moznosti jak zvednout raid dps. cursy,debufy, potaky atd...

Taktika - Ability:
Stomp Dava jen na svuj cil. tj tank. JE to debuff ktery na 10 sec snizuje ac o 50% a zaroven da dmg za cca 5000. Pri stompu je nutne aby tank healeri okamzite zacli spamovat tanka najlepsimi healy. Malicke zavahani a tank je mrkev.

Melee - do tanka dava dmg 6-8000 mainhandem a 3000 offhandem bez stompu, se stompem je to 8-11k mainhand 5000 offhand. Mlati pomerne rychle takze dost narocne na heal.

Meteor slash - je to frontalni CONE utok ktery da cca 20k dmg pred sebe rozdeleny do vsech cilu ktere trefi. Zaroven da na 40 sec debuf ktery zvysuje fire dmg o 75% ma 1 sec cast a 12 sec cooldown.

Burn jeho posledni abilita. je to debuf na nahodneho clena raidu. Kdyz se clovek priblizi k jinemu na 2-3 yardy prenese sa debuf i na neho. Dale je to dotka co tika 60 sec z pocatku minimalne ke knoci az 6k za tik. Tj. kazdy clovek co ma ke konci trvania na sobe meteor slash neprezije. Je nutne aby sa debuf nesiril mezi lidmi.

Slozeni raidu
2. tanci
7 healeru
16 dmg dealerov
z toho max 5 melee

Raid se rozdeli na 3 grupy

1. mele grupa ta stoji za Brutallusem (pri obou otocenich) tak aby byli minimalne 3 yardy od sebe aby sa mezi nimi nesiril burn debuff
2-3 grupa jsou vicemene identicke, kazda ma jednoho tanka healery a nakou dmg

 

Rozmisteni raidu na Brutalluse

2-3 grupa sa postavi do tvaru V s tanky na spicce, tak aby chytala meteor slash naraz jedna grupa. grupa 1 se postavi za bosse.


Pozice u Brutalluse
Brutallus-positions-2.jpg (101.53 ) Zobrazeno 2639 krát


Nabere si to tank, tankuje se chyta meteor slash grupa 2. Po 4 meteorech si to vezme tank z grupy 3 a tankuje se meteor slashe chyta grupa 3.
Zas po 4 meteorech grupa 2 uz nema debuf tak si to vezme tank z grupy 2 a tak dokola.
Kazdy kdo chyti burn debuf odbehne na vytycene miesto kde bude stat aby mu debuf dotikal samozrejme dal dava dmg. A samozrejme se rpesunuje tak aby nenakazil ostani ludi debufem. Mele dmg dealeri se nehybou jen jedou dmg.

  video:www.youtube.com/watch

..........................................................................................................................................................................................

Felmystr

Felmyst - 7M hp
Ma 2 faze neda se Tauntovat.
Enrage - 10 min
Felmyst dostane 500% damage increase na vsechny svoje abilyty. V enrage se da vydrzet teoreticky do prvni gas novy pres shield wall.

Ability 1 faze:
Melee:
5-7k damage
2 s swing timer

Corrosion (Nature)
Utok do aktulniho "tank" da cca 10k nature dmg ma 0.75 cast time. Neda se rezistnout ani spell reflectnout. Na 10 sec zvisi dmg income na tankovi

Noxious Fumes (Nature)
Aura ktera je vsude kolem felmysta ve 100y (takze vlastne vsude kde se budeme hybat) ktera kazdy 3 sec tikne za 1k nature dmg. Neda se rezistnout.

Gas Nova (Nature)
Debuff na cely raid ktery kazdy 2 sec da 3k dmg a sebere 1k many. Ma 1 sec cast time a cd 20-25 sec. Bude se dispelovat Mass Dispelem od Priestu, neda se rezistnout.

Encapsulate (Arcane)
25-30 sec cd. Felmyst se otoci na random cloveka v raidu po dobu 6 sec mezi min a Felmyste bude ruzovej paprsek kterej mu bude davat 3.5k kazdou sec a kazdemu kdo bude u teto osoby ve vzdalenosti 20y od nej. Encapsulate ma neomezenou range, muzete ho schodit pomoci Iceblock, Cloak of Shadows a Divine Shieldem.

Cleave (Physical)
Dava pred sebe hitne vsehny co mu budou stat pred cumakem za cca 7k.

Jak je videt prvni faze je potreba si pohlidat par veci.
1. Nenechat umrit tanka apo Corrosion
2. Dobre dispelovat
3 vyhnout se Encapsulate - dela se to tak, ze se raid rozdeli na nekolik skupin (podle poctu priestu s mas dispelem) a kdyz v prislusne grupe nekdo zacne dostavat encapsulate vsichni okamzite bezi od nej


Ability 2 faze:
Demonic Vapor (Nature)
Zelenej paprsek na random target kterej za nim po dobu 10 sec "bezi", z paprsku se spawnuji skeletoni kazdej ma zhruba 33k hp. Kdyz tim probehnete tak dostanete dotku ktera tika za 2-2.5k/tick po dobu 10 sec a spawne dalsi kostry.


Dusting/Green Vapor
Felmyst na zem dychne na zem na tri ruzne casti kazdou fazy 2. Kdyz v danem dechu zustanete tak dostanete Mind Control nejde to dispelnout ani nic jine budeme vas muset zabit a nebo vy zabijete nas

Druha faze je o neco jednodussi, vsichni si stoupnou dostatecne daleko od Felmysta a davaji pozor na paprsek, podobne jako ohen u archimonda , tezsi je to v tom ze ZA paprskem bezi oftanci a odchytavaji spawnuty kostry.
Pripadne se da vypomoct tak, ze paladini co healuji si nahodi righteous fury a tanci cekaji u nich a odchytavaji kostry tam (podobne jako murlocy u morogrima)

video:www.youtube.com/watch

....................................................................................................................................................................

Twin Eredars

Twin Eredars
1 warlock tank na Alythess
2* melee tank na Sacrolash


Ability - Warlock holka
Pyrogenics - zvysi si dmg purge splesteal - okamzite
Flame touched - na koho zautoci ohnem nechava na nem stackujici debuf, kterej sunda kdyz na nej neco zautoci pomoci shadow
Conflagration - hituje "nahodnej" cil v raidu s vysokym threatem , ma 3 sec cast time, uz v te dobe dotycnej musi utikat pryc od raidu a jakmile hitne pouzit pvp insignii. pouze pokud v prubehu utikani dostanete stun od Shadowfury pouzit insignii hned abyste se dostali dostatecne daleko od raidu
Blaze - utok na warlock tanka - nechava pod sebou smrad jako elementalove u illidana - hybat z toho
Flame seer - da dmg 3m nahodnym cilum v raidu a necha na nich flame touched , to zacne davat behem chvile opravdu hodne dmg do raidu :)


Ability - melee holka

Confounding Blow - dmg za 8-9k a shozeni threatu na 6 sec- proto musi byt dva tanci
Shadow Blade - da cca 3k dmg a nechava dark strike debuf
Dark strike - cca 2k dmg a debuf na movement speed - azdo 100procent
Dark touched - debuf kterej dostane kdokoliv kdo dostane shadow dmg (redukuje heal o 5 procent za kazdej stack)
Shadow nova - aoecko podobny shadow fury (ktery ale nedava stun) na ranged high threat cil , nejlip opet paladin s righteous fury, kterej healuje warlocka a obcas k nemu pribehne a tim ze da shadow novu i na locka resetne mu jeho debufy aby netikaly za tolik
Shadow images - pokud je raid dostatecne vzdalenej tak casto ani nestihnou dojit, jinak prijdou daj par ran do raidu, ktery navic davaji stun - proto healeri by meli byt rozestoupeni aby nedostali stun vsichni


Taktika a rozmisteni
Warlock tank se pohybuje blizko melee tanku aby ti se mohli pohnout a tak si sundat shadow dmg v blaze co zustava po utoku warlocky na lock tanka (idealne v dobe kdy ma debuf na threat si bezi to resetnout)
Zbytek stoji pokud mozno na max range.


Zabiji se prvne Sacrolash - pak se co nejrychleji dodela Alythess (porad se hybat s konflagraci pryc)
Kdyz se zabiji Warlocka , je obcas nutny aby si k warlockovi co ji tankuje pribehl nekdo dat mu shadow novou shodit debufy (uz pravdepodobne high threat cil totiz nebude ten healer)

video:www.youtube.com/watch

................................................................................................................................................................................

Trash ku Kalecgosovi

Sunblade Arch Mage (cc)
* Swing: 2452 - 5541.
* Arcane Exploze: 2623 - 2584.
* Frost Nova: 818 - 988.

Sunblade Cabalist (cc)
Summonuje neprijemny impy
Burnuje manu
Shadow Bolt za 3-4k

Sunblade Dawn Priest - (cc)
Nahazuje si holy formu kde dostava vic dmg ale mohem lip healuje
Holy Nova ~2500. Holy Damage.

Sunblade Dragonhawks
* Flame Breath: 2500. Fire Damage. Dopredu cone dmg

Sunblade Dusk Priest (cc)
* Fear: 25 yd range. 1 sec cast.
* Mind Flay: 1850 to 2150 Shadow damage inflicted every second for 4 sec. Reduced movement speed a preskakuje aaz na dalsi dva cile.
* Shadow Word: Pain: 3750 to 4250 Shadow damage inflicted every 3 sec. Duration: 15 seconds.

Sunblade Protector - nejde cc
Dava za 5-8k do tanka
Otocit melee za nej vsici na max range a pohromade, vyuzivat chain healy
Jeho paprsek krome toho ze chainuje a dava dmg tak navic redukuje heal

Sunblade Scouts
probouzej protektory

Sunblade Slayer(cc)
neprijemna dotka 100procent HP za 8 sec dotycnej musi dostat heal jinak umre

Sunblade Vindicator (jde cc a disarm)
MS a Cleave

 
 
1