CLASS LEADERS - NÁVOD K POUŽITÍ

 

O co se CLASS LEADER stará?

 

O přihlášky a nováčky

 

Analýzy combatlogů

 

Ratingy hráčů ve své class na základě analýz

 

Komunikace s hráči své classy na fóru

 

WIKI své classy

 

 

Co z toho CLASS LEADER má?

 

 

Jak  se stát CLASS LEADEREM?

 

 

Přihlášky a nováčci

 

Tahle část je nejsnazší - každý CL by měl denně sledovat fórum a reagovat na přihlášky své classy. Pokud možno před přijetím/zamítnutím přihlášky by měl s nováčkem zkusit projít jeden HC a dát vědět na stránkách, jak se přihlašující se osvědčil.

1bod za každého odzkoušeného nováčka před přijetím+komentář v přihlášce 

zpět na začátek

 

Analýzy combatlogů

 

Jedna z nejsložitějších a nejdůležitějších povinností CL je objektivně posoudit výkony hráčů své classy pomocí rozebrání combatlogů. Úkol spočívá v tom, že CL pročte nové combatlogy na stránce a z grafů vyčte, jak byl který hráč jeho classy v dungeonu efektivní. U DPS se zaměří nejen na DPS/Damage done, u tanků nejen na to, jak moc jim hráči umírali na náhodné moby, u healerů nejen na healing done, ale U VŠECH také na množství času v afk nebo tuhej, používání abilit jako jsou dispelly, interrupty, spellstealy, misdirecty, bloodlusty a podobně! Každý hráč má v raidu víc, než jednu povinnost - CL musí poznat, kdo jak moc používal brain a stručně to u všech hráčů slovy popsat. Cílem je dokázat popsat příčinu úspěchu či neúspěchu boje s bossem ve vztahu k činnosti členů classy. Materiály pro začátek jsou zde (starší) a zde (novější) :)

Analýza může mít různý formát, když jsem to zkoušel u mágů, napoprvé mi z toho vylezlo to, co je v druhém postu tady. Tady je první analýza, kterou udělal Malkin -  ukázková :)

Až 5 bodů za analýzu podle důkladnosti. (ta co jsem ukazoval by byla tak za 3- mám tam obrázky, rotace, dispelly, dmg, komentář ke spellstealu, chtělo by to větší detail na dmg a např. zohlednit equip :) )

zpět na začátek

 

Ratingy hráčů své classy

 

Na základě analýzy combatlogů by měl CL mít přehled o tom, jak je zhruba který hráč jeho classy schopný. Pokud by se přidělovaly ranky (jako např. dříve ERG, zálohy, atd…) měl by CL vědět, kam by který hráč zapadal a jak si vede v porovnání s ostatními a proč.

1 bod týdně za  vedení tabulky s podstatnými informacemi o všech hráčích classy podle dostupných raid reportů

zpět na začátek

 

Komunikace s hráči na foru

 

Nic, co by CL dělal by nemělo smysl, pokud by se o tom nedozvěděli hráči jeho classy. Proto je úkolem CL s hráči komunikovat. CL by například měl zajistit, aby si hráči jeho classy přečetli analýzu raidu, kterou CL připravil a potvrdili to. Pokud hráči budou vyžadovat zpětnou vazbu nebo budou mít připomínky, CL by se měl pokusit je vyslyšet.

1 bod za přínosnou konzultacise zpětnou vazbou

zpět na začátek

 

WIKI

 

Pokud hráčům jeho classy obecně chybí nějaká informace, měl by se CL postarat o její vyhledání a přidání do WIKI. To může udělat buď sám, nebo zasláním linku mně nebo Větříkovi do PM.

body dle uvážení (za vlastnoručně napsaný příspěvek víc, než za link...)

zpět na začátek

 

 

Co z toho CLASS LEADER má?

 

Krom potěšení ze zlepšení vlastního skillu, skillu svých spoluhráčů a dobrého pocitu z pomoci guildě nabízím CLASS LEADERŮM několik druhů odměn. Minimálně ze začátku to budu dávat ze svého, ale  budu se snažit, aby odměny odpovídaly práci, kterou si s tím dáte. Pokud se systém osvědčí, dalo by se diskutovat i o dalších odměnách z GB.

 

Sunmote - podmínkou splnění všech shora uvedených povinností alespoň jednou, cena 15 bodů

Epické gemy dle výběru - za 4 body

Goldy - 1 bod za 30 G

zpět na začátek

 

 

Jak začít

 

Jak začít? Není to těžké - stačí v topicu své classy vytvořit ukázkovou analýzu nějakého z hotových combatlogů, kde rozeberete výkony hráčů své classy co nejlíp dovedete a odkaz na vaší analýzu dát sem. Čím lepší analýza, tím vyšší šance, že bude pozice CLASS LEADERA vaše - výsledky budu hodnotit já + zbytek vaší classy :)

Budete-li mít jakýkoliv dotaz, obraťte se na mě přes PM nebo ingame a rád s váma cokoliv projdu.

*G

zpět na začátek